Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Konferencja na temat nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji i biznesu

W środę, 20 marca przekroczyliśmy granice naszego województwa i uczestniczyliśmy we wspaniałym wydarzeniu Gorzów Future Leaders Expo! Było to forum stworzone z myślą o młodych ludziach, którzy chcą kształtować swoją przyszłość i stać się liderami jutra. Wydarzenie podzielono na 3 panele prelekcyjne oraz strefę expo wystawców. Tematyka dyskusji poruszała zagadnienia związane z branżą technologiczną, biznesową i edukacyjną.

Wśród prelegentów w panelu pt. "Jak bronić się przed sztucznie wygenerowaną dezinformacją w sieci" znalazł się pracownik naszego Wydziału - mgr. inż Łukasz Cierocki, asystent w Katedrze Inżynierii Oprogramowania i Cyberbezpieczeństwa Wydziału Informatyki ZUT, prelegent na konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowymi oraz specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i dezinformacji. Uczestniczył w dynamicznej dyskusji, podczas której błyskotliwie i profesjonalnie argumentował konieczność dbania o bezpieczeństwo w sieci, wymienił poglądy na temat dezinformacji i fake newsów oraz roli narzędzi sztucznej inteligencji wykorzystywanych do generowania nieprawdziwych treści.

Stoisko Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, obfitowało w ciekawe sprzęty i nowinki technologiczne. Zaprezentowaliśmy potencjał naszej Uczelni jako miejsca gdzie badamy i wytwarzamy najnowsze technologie! Wydział Informatyki reprezentowało SKN WIWAV obok reprezentantów Wydziału Elektrycznego i Wydziału Inżynierii Mechanicznej i mechatroniki.

Czekamy na kolejną edycję i gratulujemy wspaniałej imprezy na najwyższym poziomie!!!