Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Quaternion

Nazwa: Quaternion
Strona www: brak
Opiekun: dr Galina Cariowa
E-mail opiekuna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prezes: Mateusz Raciborski
E-mail koła: brak

Do głównych celów Koła należą m.in.: pobudzanie zainteresowań naukowych wśród studentów, zgłębianie wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu konstruowania zracjonalizowanych algorytmów obliczeniowych w rozmaitych zastosowaniach informatyki teoretycznej i stosowanej, doskonalenie nawyków wyszukiwania, gromadzenia, analizy, przetwarzania informacji oraz prezentacji wyników badań,

propagowanie wiedzy w dziedzinie cyfrowego przetwarzania sygnałów (CPS) oraz rozpoznawania obrazów (RO), integracja środowiska studenckiego oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole, przygotowanie uczestników do trafnego wyboru i realizacji tematów prac inżynierskich, magisterskich oraz doktorskich związanych z tematyką działalności koła.

Wyniki swojej pracy studenci z koła prezentują co roku na Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych organizowanej przez ZUT. W roku 2015 i 2017 referaty prezentowane przez członków koła otrzymały wyróżnienia w sekcji technicznej.