Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Grupa .NET Szczecin

Nazwa: Grupa .NET Szczecin
Strona www: http://dotnet.zut.edu.pl
Opiekun: dr inż. Mykhailo Fedorov
E-mail opiekuna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prezes: Albert Jendrzejczak
E-mail koła: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studenckie Koło Naukowe Grupa.NET działa jako uczelniana organizacja studencka na wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Cele i zadania Koła: pobudzanie zainteresowań naukowych wśród studentów; zgłębianie wiedzy z zakresu języków programowania, technologii firmy Microsoft oraz innych; propagowanie wiedzy specjalistycznej działu IT; integracja środowiska studenckiego; organizacja wydarzeń promujących środowisko IT.

Środki realizacji celów: uczestnictwo w seminariach i spotkaniach naukowych; organizowanie spotkań i dyskusji o tematyce związanej z technologiami firmy Microsoft oraz innymi; zawiązywanie współpracy z innymi organizacjami i stowarzyszeniami organizacja wydarzeń.

Koło corocznie organizuje i przeprowadza serię warsztatów jednorazowych (Tworzenie aplikacji uniwersalnych, Unit testy, Bios), cyklicznych (Akademia tworzenia gier, Akademia grafiki 3D, Programowanie Arduino, Akademia C#, Akademia Python), uczestniczy w wielu wydarzeniach: r@bbit, DUTEK i jako główne wydarzenie konferencję IT Academic Day.
Grupa.NET brała udział w festiwalach 4Developers (festiwal technologiczny dla programistów) i Startup Festival (w Lublinie) oraz programistycznych zawodach Hackathon (CERHack, BrainCode). Grupa .NET Szczecin zakwalifikowała się do 15 najlepszych zespołów i uczestniczyła w gali finałowej Imagine Cup 2017, a w 2016 do 10 najlepszych drużyn i również uczestniczyła w regionalnym europejskim finale Imagine Cup.

Dodatkowo oddział koła zajmuje się w grami komputerowymi oraz wieloma powiązanymi z nimi aspektami, tj. programowanie, modelowanie obiektów trójwymiarowych, sztuczna inteligencja i game design. W ramach działalności koła tworzymy gry, które promujemy na różnych konkursach, m. in. Zespołowe Tworzenie Gier Komputerowych, który odbywa się w Politechnice Łódzkiej. Organizujemy także różne kursy, które są otwarte dla studentów, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę z obsługiwania dedykowanych narzędzi do tworzenia gier (Unity oraz Godot) oraz modelowania 3D (Blender).