Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Zostań mistrzem Polski w swoim fachu

WorldSkills Poland to 2. edycja największego branżowego konkursu dla młodych fachowców w Polsce. Już dziś zgłoś się i zacznij swoją przygodę – wybierz 1 spośród 22 konkurencji. Postaw na swoje umiejętności i na siebie!

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Zwycięzcy każdej konkurencji za wyjątkiem cyberbezpieczeństwa i chmury obliczeniowej będą reprezentowali Polskę na EuroSkills 2023. Pozostałe dwie konkurencje odbędą się w 2024 na konkursie WorldSkills w Lyon. Szczegóły każdej konkurencji znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie. 

Zawodnicy będą się zmagali w 22 konkurencjach: 

1. Architektura krajobrazu;

2. Budownictwo cyfrowe (BIM);

3. Chmura obliczeniowa;

4. Cukiernictwo;

5. Cyberbezpieczeństwo;

6. Florystyka;

7. Frezowanie CNC;

8. Fryzjerstwo;

9. Gotowanie;

10. Instalacje sanitarne i grzewcze;

11. Instalacje elektryczne;

12. Integracja Robotów Przemysłowych;

13. Meblarstwo;

14. Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych;

15. Mechatronika;

16. Obsługa gości hotelowych;

17. Przemysł 4.0;

18. Serwis restauracyjny;

19. Stolarstwo;

20. Spawanie;

21. Technologia mody;

22. Zabiegi kosmetyczne.

W trakcie 3 dni konkursu najzdolniejsi uczniowie, studenci i młodzi pracownicy będą rywalizować o miano najlepszego w Polsce. Konkurs jest skierowany do osób, które do dn. 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia. 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji będą reprezentować Polskę na EuroSkills 2023, które odbędzie się w dn. 5-9 września 2023r. w Gdańsku. 

Rejestracja na stronie: https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/

Zapraszamy!